Zakończenie realizacji projektu

Informujemy, że zakończona została realizacja zadania publicznego „Działania na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu”.

Bardzo serdecznie dziękujemy Trenerom Bezpiecznego Internetu, którzy przeprowadzili setki szkoleń w ramach zadania. W sposób szczególny serdecznie dziękujemy tym Trenerom Bezpiecznego Internetu, którzy przeprowadzili szkolenia w formule bezpłatnej współpracy – wolontariatu. Dziękujemy!

Jest nam bardzo miło poinformować, że zadaniu publicznym łącznie wzięło udział 174 Trenerów Bezpiecznego Internetu, których zaprosiliśmy spośród uczestników konferencji wojewódzkich. Trenerzy Bezpiecznego Internetu w bardzo krótkim czasie przeszkolili łącznie 8107 osób, w tym: 5152 dzieci i młodzieży, 2115 nauczycieli i 840 rodziców. Gratulujemy Wam tego sukcesu!

Informujemy także, iż w związku z zakończeniem prac przez Zespół Projektu i wygaśnięciem mandatu Kierownika Projektu, proces wystawiania certyfikatów Trenerów Bezpiecznego Internetu zostaje przekazany do Zarządu Fundacji. W celu uzyskania certyfikatów prosimy o kontakt z Zarządem Fundacji: dane kontaktowe (e-mail i telefon) dostępne są na stronie Fundacji. Jednocześnie gratulujemy tym Trenerom Bezpiecznego Internetu, którzy już takie certyfikaty otrzymali. Uczestników konferencji, którzy jeszcze nie otrzymali a są dalej zainteresowani skorzystaniem z bezpłatnego kursu online nt. zagrożeń cyberprzestrzeni, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem IT WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie: dit@wspkorczak.eu.

Dziękujemy także współpracującym z nami podwykonawcom zadania publicznego: ekspertom w zakresie cyberprzestrzeni z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Instytutu Badawczego oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie a także wykonawcy strony internetowej CE5.

Jednocześnie informujemy, iż na stronie projektu pojawiła się ostateczna wersja Standardu bezpieczeństwa online dla placówek oświatowych, który można pobrać tutaj. Również zgodnie z obietnicami publikujemy gotowe do wydrukowania plakaty, które zawierają procedury reagowania na konkretne sytuacje problemowe. Spakowane plakaty (RAR) są do pobrania tutaj. Na koniec, zamieściliśmy także przykład dokumentacji procedury interwencyjnej zastosowanej w placówce, który oczywiście znajdziecie Państwo w Standardzie bezpieczeństwa online dla placówek oświatowych, jednak tutaj ma on formę edytowalną (MS Word). Plik jest do pobrania tutaj.

Na sam koniec serdecznie dziękujemy sponsorowi zadania publicznego, Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji (dziś: Ministerstwo Cyfryzacji), w szczególności pani Monice Pieniek z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego za profesjonalizm w działaniu i modelową komunikację w trakcie współpracy.

Z okazji nadchodzących Świąt, pozostaje nam życzyć radosnych, rodzinnych i uroczystych Świąt Bożego Narodzenia oraz obfitości dobrych uczynków, mądrych decyzji zawodowych i spełnienia w życiu osobistym w Nowym 2016 Roku.

 

Z pozdrowieniami,
Jerzy Nowak, Kierownik Projektu
Olga Szczekutek, Koordynator Szkoleń
Julia Trzebuchowska, Koordynator Konferencji
Dorota Zalewska, Specjalista ds. Rozliczeń